Påmeldingsskjema

Informasjon

Sted
Gardermoen Airport hotell
Tid
Fra torsdag 25. oktober 2018 kl. 10.30
Til fredag 26. oktober 2018 kl. 13.00
Påmeldingsfrist
Tirsdag 9. oktober 2018 kl. 23.00

Påmeldingsfrist

Påmeldingsfristen er passert, det er ikke lenger mulig å melde seg på.

Foreløpig program

  • Dag 1, torsdag 25. oktober 2018

  • SESJON 1: ØKOLOGIAVDELINGENE PÅ NIBIO

  • 10:30

    Velkommen

    Tor Myking

  • 10:40

    Avd. Skoggenetikk og biomangfold

    Tor Myking

  • 10:50

    Avd. Landskapsovervåking

    Wenche Dramstad

  • 11:00

    Avd. Terrestrisk økologi

    Holger Lange

  • 11:10

    Avd. Kulturlandskap og biomangfold

    Knut Anders Hovstad

  • 11:20

    Avd. Økosystemer i Barentsregionen

    Snorre Hagen

  • 11:30 - 12:15

    LUNSJ

  • SESJON 2: FORVALTNING

  • 12:15

    Jordbrukslandskap + landbrukspolitikk (3Q)

    Grete Stokstad

  • 12:30

    Norsk rødliste for naturtyper

    Knut Anders Hovstad og Line Johansen

  • 12:45

    Metodikk for kartlegging og verdisetting av naturtyper av nasjonal forvaltningsinteresse (NNF)

    Annette Bär og Line Johansen

  • 13:00

    Hvordan vi i samarbeid med Miljødirektoratet og Fylkesmenn arbeider med handlingsplanarbeid

    Ellen Svalheim

  • 13:15

    Bioenergy risk and risk management in the Nordic countries

    Nicholas Clarke

  • 13:30 - 13:45

    KAFFEPAUSE

  • 13:45

    Presentasjonsfilm for miljøregistrering i skog

  • 13:50

    Indikatorer for biologisk mangfold på liten skala: arter eller miljø?

    Magne Sætersdal

  • 14:05

    Spredning, kolonisering og dynamikk hos krytogamer, sett i forhold til miljøtiltak i skogbruket

    Ivar Gjerde

  • 14:20

    BalanC; sammenligning av karbondynamikk i plantet bjørkeskog og plantet granskog

    Janne Kjønaas

  • 14:35

    Overvåking av kulturlandskapsfugler

    Christian Pedersen

  • 14:50

    Diskusjon

  • 15:00 - 15:30

    KAFFEPAUSE & INNSJEKKING

  • SESJON 3: VEGETASJONSENDRINGER

  • 15:30

    Dokumentasjon av vegetasjonsendringer ved bruk av permanente og ikke-permanente ruter

    Jutta Kapfer

  • 15:45

    Overvåking av kyst- og fjellvegetasjon (suksesjon etter brann i kystlynghei og GLORIA-Norge prosjektet)

    Sølvi Wehn

  • 16:00

    Vegetasjonsendringer i skog

    Fride H. Schei

  • 16:15

    Vegetasjonsendringer i norske boreale granskoger: resultater fra 30 år med overvåking

    Tonje Økland

  • 16:30

    Skogbrannhistorie i Trillemarka gjennom 700 år

    Ken Olaf Storaunet og Jørund Rolstad

  • 16:45

    Diskusjon

  • SESJON 4: MINGLING OG POSTERPRESENTASJON

  • 16:55 - 17:20

    Ta gjerne med artikler, rapporter o.l. som dere vil vise/diskutere med kolleger

  • GRUPPEARBEID

  • 17:20

    Gruppearbeid del 1

  • 17:50

    Presentasjon av gruppearbeid og diskusjon

    Ledet av Knut Anders Hovstad

  • 19:00

    MIDDAG

  • Dag 2, fredag 26. oktober 2018

  • SESJON 5: FLERE SMAKEBITER

  • 08:30

    Molekylærøkologi på ville arter i Nord

    Snorre Hagen

  • 08:45

    Store rovdyr og populasjonsgenetikk

    Snorre Hagen

  • 09:00

    Skjøtsel for å ta vare på biologisk mangfold

    Sølvi Wehn

  • 09:15

    Be(e) diverse; ville pollinatorer og planter i urban kontekst

    Line Johansen

  • 09:30

    Species distribution modelling

    Eveliina Kallioniemi

  • 09:45

    Diskusjon

  • 09:55 - 10:45

    KAFFEPAUSE & UTSJEKKING

  • GRUPPEARBEID

  • 10:45

    Gruppearbeid del 2

  • 11:15

    Presentasjon av gruppearbeidet og diskusjon

    Holger Lange

  • 11:45

    Oppsummering

    Wenche Dramstad

  • 12:00

    LUNSJ OG AVREISE